!!.Bir kaşık zeytinyağ ile iki damla sirkedeki sağlık mucizesi.!!

Dr. Abdulbasit Seyyid:
“Bilindiği gibi zeytinyağı ve sirke ile ilgili birden fazla hadis var. Zeytin, Kur’an ve hadiste mübarek bir ağaçtan olduğu ifade ediliyor.
Resulullah ﷺ: “Zeytinyağı yiyiniz ve vücudunuza sürünüz.” (İbni Mâce)

Andria Weel adındaki Yahudi asıllı Amerikalı bilim adamı; “8 haftada ideal bir sağlık” adını taşıyan ilk kitap neşretti. Well, söz konusu kitabının adı ve içeriğini Hz Muhammed’den ﷺ. Çünkü kitabın adını Hz. Âişe’den rivayet edilen bir hadisten alıyor. Hz. Âişe diyor ki;
“Üç hilal geçerdi evimizde Ateş yanmazdı.
Nasıl geçiniyordunuz? Sorusuna ‘hurma ve su ile’ diye cevap vermiş. Tıbbi tespitlere göre hurma ile su, vücudun ihtiyaç duyduğu, tuz, şeker, karbonhidrat, protein, yağ ve vitamin bakımından bütün gıdaları ihtiva ediyor.
Yani hurma ve su vücudun ihtiyacına göre hazırlanmış ve programlanmıştır.

Üç hilal, 2 ay yani 8 hafta ediyor. Daha sonra Müslüman olan, Well, “8 haftada ideal sağlık”
Kitabında, 8 haftada alınan zeytinyağı ile sirkenin sağlığa olan etkisini ve kanseri nasıl tedavi ettiğini ele alıyor. Aynı zamanda bir gıda mühendisi olan Dr. Well, bizzat yakalandığı kemik kanseri hastalığını, 8 hafta süreyle, sirke ile zeytinyağını kullanarak, Resulullah’ın ﷺ gıda rejimini uygulamış, 8 hafta sonunda kemik kanseri hastalığını tedavi ettiğini, kanserden kurtulduğunu ifade ediyor.

Dr. Well, araştırmalarında kanserle zeytinyağı arasındaki ilişkiyi şu şekilde tespit etmiştir;
“Kanser hücresi normal bir hücredir. Ancak hücre, Angstrom ölçü birimine göre 26 birim hacminden 36-37 birim hacmine varan genişliğe ulaşıyor ve hücre de hızlı bir şekilde çoğalıyor. İşte zeytinyağı bu mesafeyi, yani hücrenin genişleyip küçülmesindeki dengeyi koruyor, kontrol altına alıyor, hücrenin kontrolden çıkıp anarşisine fırsat vermiyor.”

Zeytinyağının Bu harika dahili görevinden başka bir de harici görevi vardır.
Haftada bir defa ve 15 dakika süreyle, zeytinyağı yüze sürülmesi halinde, yüzdeki kırışıklıklar gider, yüz daha genç ve parlak olur. Çünkü hücreler güçleniyor, daha geç ölüyor.
Sağlığına dikkat edenler ayda bir, vücudunun tamamına zeytinyağı sürüyorlar. Bu konuda modern cihazlarla hizmet veren merkezler de var.

Son 25 senede önem kazanan ve araştırmalara konu olan zeytinyağının, bir başka özelliği de, vücuttaki yağları yakıp,
Karşı koyması onunla savaşmasıdır. Birçok hastalıklara yol açan vücuttaki yağları yok eden tek yağ zeytinyağıdır. Sürekli ve düzenli olarak zeytinyağı kullanan kişilerde, şişmanlık problemi ve bu problemi sebep olduğu hastalıklar görülmez.

Dr. Abdulbasit diyor ki: “Başta Amerika olmak üzere, hakkında binlerce araştırma yapılan zeytinyağından günde bir kaşık miktarı, salata veya başka herhangi bir yolla alınması durumunda, kolesterol yok olur ve karaciğerde biriken yağlar erir. Yağ Nasıl olur da yağı yakar ve eritir? Çünkü zeytinyağında bol miktarda omega 3 var, omega 3 ise yağları yok ediyor.
Onun için bir şifa kaynağı olan zeytinyağı ile beslenen toplumlarda, sağlık problemleri en alt seviyededir.

Sosyal Ağda Paylaş

Bir cevap yazın