Zinaya Yaklaşmayınız.

Zinaya Yaklaşmayınız.

Bu yazımızda, toplumumuzun maalesef yanlış algıladığı ama kötü yola düşmemize sebebiyet verdiği zina gibi  büyük günahı ele alacağız.

Biliyorsunuz ki;

Zinaya yaklaşmayın; çünkü o pek çirkindir ve kötü bir yoldur. [ İSRÂ-32 ]

Denildiği gibi Yüce Allah’ımız ( CelleCelalühu ) bize zina yapmaktan bahsetmiyor, Zinaya yaklaşmayın diyor. Ama biz toplum olarak maalesef bu ayeti bile nefsimize göre yorumladık (Tesettür Ayeti Gibi.)

 

Bir başka Ayette İse Rabbimiz;

“De ki: Gelin Rabbinizin size neleri haram kıldığını ben okuyup açıklayayım: O’na hiçbir şeyi ortak yapmayın, anneye babaya iyi davranın, fakirlik endişesiyle çocuklarınızı öldürmeyin, çünkü sizin de onların da rızkını veren Biziz. Kötülüklerin, fuhşiyatın açığına da gizlisine de yaklaşmayın! Allah’ın muhterem kıldığı cana haksız yere kıymayın! İşte aklınızı kullanırsınız diye Allah size bunları emrediyor.” [En’am, 151]

Zinayı yapmayı bırakın zinaya yaklaşmak bile (Namahremin ile ten teması yapman bile) Allah (CelleCelalühu) katında haram edilmiştir.

Günümüzde ise büyük günahlardan biri olan;

“Zinaya yaklaşmayın; çünkü o pek çirkindir ve kötü bir yoldur.” [İSRÂ-32 ]

Ayeti tamamen unutulmuş ve insanlar tarafından, sonunun cehenneme gidecek olma korkusunu bile bile sevgili adına, el ele tutuşmalar, hatta daha ileri gitmeler, maalesef oluyor.

Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyuruyor:

 

“Bir erkekle (yabancı) bir kadın baş başa kalmasın ki onların üçüncüsü şeytan olmasın.” [Tirmizî ]

 

Bu Hadis’e rağmen de, maalesef, Bu Hadis yokmuş gibi kabul ederek, kadın erkek aynı ortamda olabiliyor ve bu hadis-i Şerif’i hafifleten şeytanın vesvesesi de,“Siz kardeş siniz” demektir.

 

Sen (HÂŞÂ) Peygamber Efendimizden (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) daha mı bilgilisinde bu dediğini onaylamayıp “bence iyi niyet olduktan sonra neden olmasın” diyebiliyorsun.

Kendimizi bu şekil laf öbekleri ile kandırmayalım ki, Gülünç duruma düşmeyelim.

Aşk ve flört gibi kavramlar adına, etrafında zina günahı işleniyor, Etrafımızdaki insanları fuhuş ve zina bataklığından çıkaralım.

24 saatlik yayınının neredeyse yarısından fazlasını “aşk” kavramına ayıran medya organları sayesinde, zina günahı ciddi bir biçimde toplumda yayılmaya başlamıştır.                    (Dizilerdeki rahat hareketler)

Yıllarca bu büyük günahı (Yalnız Bizim Küçük gördüğümüz), Zina İlletini “Güzele bakmak sevaptır.” Sözü ile “Namahrem güzelse, çekici ise bakmakta hiçbir sakınca yoktur.” diye algılamış durumdayız.

Bu Lafın doğrusu;

Güzele bakmak haramdır, Mahremine bakmak hele de eşine sevgi ile bakmak, hem helal hem de sevaptır.

Değerli güzel kardeşlerim isterseniz, Hadis-i Şeriflerle, zinanın çeşitlerinin de Haram olduğunu siz değerli kardeşlerimize sunmaya devam edelim.

 

Hiç şüphe yok ki, Allah Âdemoğluna zinadan nasibini yazmıştır. Buna kesinlikle erişecektir. (Yani kaçış yoktur.) gözlerin zinası bakmak, dilin zinası da konuşmaktır. Nefis temenni eder ve şehvetlenir. (avret mahalli) de ya bunu tasdik eder ve (yahut da) yalanlar.” [Buhari, İstizan 12]

Bu Hadis-i Şerifde, Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bize kısacası size helal olmayan kadınlara karşı çok titiz olmamız gerektiğini bildiriyor.

İnşaALLAH, bu durumdan uyanır, tövbe etme fırsatını, Allah’ımız bize nasip eder, yoksa Mahşer günümüz çok sıkıntılı geçecektir. Günümüzde nikahsız birliktelikler,                             nikahsız nefsin istediği gibi el ele tutuşmalar ve benzeri durumlar haram olup, bizi zinaya çekmek için beynimize sinyaller yollayıp bu büyük günaha sebep olacaktır. Bu durumdan en kısa zaman da kurtulmamız gerekiyor bacılarım ve erkek kardeşlerim.

 

(Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!) [Beyheki]

Burada ise kadın olsun erkek olsun avret yerleri belirgin şekilde sokağa çıkan değerli kardeşlerimiz de, onlara bakanda Allah tarafından lanetlendiğini Efendimiz                        (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Bize haber veriyor.

Yemin ederim ki, birinin başına demir çivi sokulması, yabancı bir kadına dokunmasından daha hafiftir. [ Taberânî ]                          

Güzel insanlar sokaklarımızı düzeltelim, örtünmek çok zor bir iş değil, namahremden uzak kalmak zor iş değil,                   

Birini seviyorsan ona dokunmak için nikah bekleyeceksin, yoksa nikahsız geçirdiğin her gün, birlikte geçirdiğin her vakit, namahreminle el ele gezdiğin her gün, sana azab olarak geri döndüğünde kendini nasıl savunacaksın. Artık, nefsimizin hoşuna gidecek hareketleri yapmaktan vazgeçelim. Yoksa, bizi yoktan var eden, Yüce Rabbimizin (CelleCelalühu) “Zinaya Yaklaşmayın.” ayetine ve sonuçlarına itibar etmiyor muyuz?

Peygamberimizin (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) zinaya yaklaştıran etkenleri belirtirken etkenlere “hadi canım olur mu öle şey” deyip, Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) sözüne itibar etmiyor muyuz?

Cevap Yaz